Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Diskuzní fórum Názory veřejnosti

Koncert/festival žánrů rock,pop,jazz jako alternativa pro mladé.

Koncert/festival žánrů rock,pop,jazz jako alternativa pro mladé.
karlos | 12.4.2007 (20:30)
Je mi 21 let, jsem z Domažlic. ChSlavnosti považuji za opravdu povedenou akci propagující tradice našeho kraje. Program každoročně nabízí širokou možnost navštívení různých lidových dudáckých či k nim blízkých hudebních koncertů. Bohužel mi tu (a z mnohých názorů jiných) chybí alternativní hudební zábava pro mladé - pořádný koncert/festival žánrů rock,pop,jazz apod. Slovem "pořádný" myslím organizovaný městem jako oficiální spoluprogram ChSlavností. Zájem návštěvníků by tu nesporně byl, lokalit v domažlicích v době konání slaností moc na výběr není, ale určitě by se něco našlo. I přes kvalitně zpracovaný program každých ChSlavností toto cítím jako citelný nedostatek. Někdo může namítnout a nabídnout koncert Zvl. Školy "za fontánou", hudební minifestival, který se tam konal den předem či koncert "pod Lucky barem". V době slavností hrají v nesčetných domažlických hospodách a pivních stanech zábavové kapely. To připouštím, ale z daleka to není, co do kvalit "standardního programu", k porovnání. Jako dobrý příklad bych uvedl Anenskou pouť v Horšovském Týně, kde tento alternativní hudební program (nejen) pro mladé funguje výborně. Tradice je jemně kompenzována "moderním uměním", a tak si každý najde to své.
Re: Koncert/festival žánrů rock,pop,jazz jako alternativa pro ml
choze | 23.5.2007 (10:05)
S tím se nedá než souhlasit. Folklór k Chodským patří a bez něj by to nešlo. Ale co dál, kde je nějaká alternativa pro mladé lidi? Koncert Zvlaštní školy není žadná alternativa, ale tuctovej vesnickej bigboš, kterých je během roku všude okolo Domažlic plno a lidi to už přestává bavit. Nemluvě o tucteh lidí který tenhle styl nebavil a bavit nebude nikdy. Co nějaký normální kapelky typu Skyline, 100C, Wohnout, nějaký skáčko, drámek nebo techýnko.
Re: Koncert/festival žánrů rock,pop,jazz jako alternativa pro ml
Milan | 8.8.2008 (13:26)
Máš recht Karlosi. Již dlouho na "chodských" postrádám nějaké to pobaveníčko pro nás - "mladé lidi".. Letos jsem neváhal 2x zajet do Horšovského Týna na Anenskou pouť a bylo to tam pokaždé super!! Myslím, že kdyby se sehnalo pár dobroduchých sponzorů, sjednali podobné kapelky jako v H.Týně, a akce by byla též "GRATIS" (nebo za nějaký malý poplatek cca. 50,-Kč), tak by se na náměstí sešla veelká horda lidí, kteří by si rádi poslechli ony kapelky raději, než nějaké nuzné tóny vyluzených dudy a dechovkami na náměstí.
Neříkám, že mě folklór úplně nezajímá, ale čas plyne kupředu a je též zapotřebí jet spolu s proudem a omladit tak průběh programu chodských slavností, aby se do návštěvnosti zapojila také mladá krev.
Rád bych se dočkal toho, že příští rok budou mít Chodké slavnosti "zmodernizovaný kabátek", kterým se budou moci pyšnit..
Re: Koncert/festival žánrů rock,pop,jazz jako alternativa pro ml
Karel Brychcín | 17.8.2009 (12:51)
Nemohu nic než souhlasit s Karlosovým názorem. Chápu, že Chodské slavnosti jsou především o folklóru a tradicích, nicméně městem není pořádána jediná akce, která by byla zaměřená na nižší věkové skupiny ("pro mladé"). Věřím, že například rockový nebo jazzový koncert by se těšil veliké oblibě. Zábavové skupiny po hospodách nebo koncert Zvl. Školy za fontánou skutečně nemohou vynahradit absenci jakékoliv akce podobného druhu pořádané městem. Není se potom také čemu divit, když znudění "náctiletí" se motají mezi dětmi na sokolišti s pivem v ruce.
Přišlo baby boom! Berte prosím ohled na rodiny s dětmi!
Helena Karpíšková | 2.5.2008 (15:55)
Přišlo baby boom! Berte prosím ohled na rodiny s dětmi!
S přibývajícím počtem dětí by pořadatelé měli myslet na to, že rodiče nemají kam děti odložit a musí je brát na každou akci s sebou. A když pro děti není připravený program, často zlobí, fňukají, nudí se a pak se celá rodina musí vydat zpět domů. Proto se na slavnostech - třeba i těch pivních, začínají dělat pořady pro děti! Přimlouvám se, myslete i vy na rodiny s dětičkami a připravte pro ně program. Ale ne jen divadýlka, kterým není rozumět u kterých se po pěti minutách děti vrtí a nebaví je jen nehybně poslouchat a sedět. Hezké písničkové pořady má Inka Rybářová, jsou veselé, vtipné, plné rytmické muziky a milých textů. Pobaví se u nich rodiče i děti. Děkuji, že o mé připomínce budete aslespoň přemýšlet. Helena

Zpět na přehled diskuzních fór | Zpět na přehled témat