Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Diskuzní fórum Názory veřejnosti

Večerní program u brány

Večerní program u brány
Jana Jindřichová | 21.8.2011 (12:01)
Pocházím z Domažlic a každý rok Chodské slavnosti s rodinou a kamarády navštěvujeme a velmi se těšíme na večerní program u brány, zvlášť na Štandrle. Letos jsme byli nadšeni z večerního programu souboru z Mrákova, který měl šmrnc, jako tradičně nechyběla legrace a z účinkujících sálala dobrá nálada a nadšení. Ovšem pak přišla sprcha a rozčarování v podobě Dudáckých štandrlí s podtitulem Myslivecká latina! Ač sama nejsem myslivec, v rodině však dva myslivce máme, takže jakési povědomí o myslivcích a jejich "latině" je. V pořadu bylo pramálo myslivecké latiny, myslivci zde vystupovali jako spolek připopilých chlapíků v zeleném, kteří krmí své psy koláči, jeden pes leze po stole a druhý byl evidentně nešťastný kdeže to je a co se tam děje. A vrchol všeho byl "umělecký tanec" se zajíčkem a lov hajného na medvěda, kdy oba pánové mířili svými, jistě nenabitými, flintami po divácích a účinkujících. Poklona však patří trubačům, všechna čest, paráda! Pane Kuneši, doufám, že Vy sám nejste myslivec, a přeji Vám mnoho dalších, určitě vydařenějších, pořadů.
Re: Večerní program u brány
J.Kuneš | 23.8.2011 (10:01)
Vážená paní Jindřichová!
Dovolte mi, abych reagoval na Vaši poznámku k letošním Chodským slavnostem a především k Dudáckému štandrleti.
Chtěl bych Vám za ní poděkovat, jelikož je to první negativní kritika letošního štandrlete, která se ke mně dostala. A jak známo, pouze z kritiky si může člověk něco odnést a ponaučit se. Plácání po rameni je sice příjemné, leč člověka nikam neposouvá.
Dovolím si však několik poznámek na mojí obhajobu. Sama píšete, že jezdíte na CHS pravidelně (což nás těší) a každoročně navštěvujete DŠ. Jistě tedy víte, že se jedná o pořad zábavného charakteru a jeho cílem je v nočních hodinách diváky především pobavit a nikoliv poučit. Z toho důvodu je jasné, že byl podtitul „Myslivecká latina“ zvolen coby pouhá nadsázka. Jinými slovy DŠ nebylo nikdy pořadem v němž se dozvíte něco nového, ať už je jeho téma jakékoliv, ale že se při něm zasmějete poudačkám a zazpíváte si známé písničky. Bylo mým přáním, aby takto štandrle na diváky působilo. Pokud se mi to ve Vašem případě nepovedlo, tak mě to upřímně mrzí.
Tento pořad chtěl ukázat myslivce i z druhé stránky. Totiž to, jak se baví po honech a nejen je vykreslovat coby lovce „krásné zvěře“. Co se týká dvou psů, nebylo jejich „účinkování“ původně ve scénáři, ale troufám si říci, že pořad přinejmenším (soudě dle reakcí diváků) zpestřili. Tanec zajíčka a myslivce byl skutečným vrcholem programu. Každý ale asi toto slovo vnímáme jinak. Použiji zde okřídlené: „tomu se líbí holky, druhému zas vdolky“. Jinak řečeno: ne všem se musí líbit všechno. Já osobně tento tanec považuji za velice povedený a vtipný. Jinak Vás mohu ujistit, že flinta používaná na jevišti nejen že nebyla nabitá, ale měla i zalitou hlaveň!
Tak tolik ode mne na vysvětlenou.
Píšete, že pořad mrákovského souboru měl šmrnc a nechyběla legrace, dobrá nálada a nadšení. Logicky vyvozuji, že to všechno Vám v našem (mém) pořadu chybělo. Pokud tomu skutečně tak bylo, tak mě to velice mrzí a slibuji, že se vynasnažím, aby už příště tyto důležité atributy v mém pořadu byly obsaženy do sytosti.
S pozdravem Josef Kuneš.


Zpět na přehled diskuzních fór | Zpět na přehled témat