Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Diskuzní fórum Názory veřejnosti

Chodské koláče

Chodské koláče
Břetislav Grüner | 31.7.2017 (13:44)
Doufám, že letos se organizátoři poučí a budou působit na výrobce koláčů, aby to co se bude prodávat, byly opravdu pravé chodské koláče a ne ty napodobeniny jako se stalo poslední dobou tradicí ( za 100Kč něco, co chodský koláč připomíná jen z dálky). Divím se výrobcům, že jim nevadí, jak ničí dobrou pověst pravých chodských koláčů. Obyčejné těsto, které koupíte v každém pekařství, potažené vrstvou nevábného tvarohu, umazaného od máku, nebo marmelády, to opravdu není pravý chodský koláč, takový jaký znám z dětství. To bylo jemné těsto potažené vláčným tvarohem, prokládaným mákem a chutnou marmeládou (která opravdu voněla a chutnala např. po jahodách, protože to nebyla nějaká bezejmenná náhražka) a v odpovídající vrstvě. Někdy byly ještě polité např. máslem a pod. Podle toho, kdo je vyrobil. Dnes přijedou třeba Pražáci, nakupují koláče jako diví a přitom vůbec neví, že tak opravdový chodský koláč vůbec nevypadá.
Re: Chodské koláče
Stanislav Karbusický | 3.8.2017 (09:55)
Chodské koláče jsou s tvarohem, povidly a mákem. Džem ani marmeláda na koláčích nemá být. A koláče se dělají podle rozdělení Chodska, dolní (bohatší) a horní (chudší). Na dolním Chodsku natřeny celé koláče tvarohem a pak zdobeno mákem a povidly, kdežto horní Chodsko mělo pruhy tvarohu a mezitím se střídal mák s povidly. Nově se polévá třeba šlehačkou, pro vláčnost. Domácí jsou nejlepší, děláte to pro sebe a neošidíte se, ale z Bořic, Staňkova, Krchleb jsou také dobré. A máslo na koláč nepatří, to si dávají pouze na valašsku na frgál v podobě drobenky.
Re: Re: Chodské koláče
Břetislav Grüner | 3.8.2017 (15:41)
Omlouvám se za tu záměnu marmelády s povidly, přeci jen je to již víc než padesáti let, co jsme do Kolovče jezdili. Chápu také, že jsou v koláčích rozdíly, každý se však jistě snaží udělat je co nejlepší, ale tak ošizené koláče, jaké se na Chodských slavnostech prodávají, by se za Chodské vydávat neměli. Jedné věci ale nerozumím. Podle vašeho vyjádření, by ale ty chudší byly po vrstvách, tedy zdobenější a tím pádem lepší. A to jsou koláče, na které si vzpomínám. To co se zde posledních pár let prodává, je jen tvarohem slabě pomazané těsto a na něm minimum slabého zdobení.
Re: Re: Re: Chodské koláče
Stanislav Karbusický | 16.8.2017 (10:59)
Musím vám dát za pravdu, ochutnal jsem letos několik kupovaných koláčů, ale bylo slabé, nechci použít horší slovo. Nejlepší je udělat koláč doma. Třeba podle kuchařky paní Doležalové.
A ty "chudší" jsou dělány zdobičkou proužky vedle sebe-tvaroh_mák_tvaroh_povidla na těsto a tak dál ke kraji. Ne ve vrstvách na sebe, ale těsně vedle sebe nastříkat.
U nás doma koláče děláme často a nejsou to jen ty chodské, ale došlo mi až po vašem druhém příspěvku, co vlastně jste chtěl říct a v tom vám dávám plně za pravdu.
Kdo ochutná ten šizený, vlastně neochutná ten chodský, který společně známe. Mějte se hezky, s pozdravem Stanislav
Re: Re: Re: Re: Chodské koláče
Břetislav Grüner | 17.8.2017 (19:53)
Abych ale jen nenadával, letos se přeci jen pár koláčů podobných těm správným objevilo. Nejhorší je, že většina lidí, kteří se ženou za cedulemi „Pravé chodské koláče“ ( které jsou většinou na náměstí), vůbec neví, jak ty správné koláče vypadají a chutnají. Nakupují hlava, nehlava, v domnění, že si domů vezou to nej. A zatím je to slabý odvar toho, jak to má vypadat. Bohužel pro ně.

Zpět na přehled diskuzních fór | Zpět na přehled témat