Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Chodské slavnosti 2018 / Program CHSL

Program CHSL

 

 PLAKÁT KE STAŽENÍ ZDE... [›]


CHODSKÉ SLAVNOSTI 2018

PÁ 10. 8. Pódium u brány na náměstí

18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic:

18.10 POITÍN

19.40 TABASKER

21.30 CARIBE

23.15 NAVOSTRO

 

SO 11. 8. Pódium u brány na náměstí

10.00 - HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA

Božena Němcová na Chodsku

moderuje: Josef Nejdl ml. režie: Martina Pincová

 

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA

Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň

z domažlického náměstí s folklorními soubory

ze západu Čech a dalšími hosty

moderuje: Michaela Vondráčková režie: Pavel Maršát

 

12.30 - S DĚTMI NA CHODSKU

Dětské hry, tanečky, i napodobování dospělých

účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov, Malé Rokytí z Rokycan s muzikou

moderují: Markéta Příbková a Matěj Šlajs

režie: Marie Johánková

 

14.30 - POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO -  KDYŽ MÁ PIVO JISKRU

Nejen pivo Vám bude chutnat ještě více, když si Postřekovští pozvou kamarády z Plzně a zahrají, zazpívají a samozřejmě zatančí společně.

účinkují: Národopisný soubor Postřekov a Soubor písní a tanců Jiskra
moderuje a režÍruje: Národopisný soubor Postřekov


16.00 - FOLKLORNÍ OKÉNKO


18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z PRAHY

účinkuje: Gaudeamus Praha

 

21.00 - ÚSMĚV I V ŠEDESÁTI S ÚSMĚVEM

Pořad k 60. výročí založení souboru, střípky z jeho muzikantské a taneční tvorby

účinkuje: Folklórní soubor Úsměv z Horní Břízy

moderují: Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný

režie: Markéta Jílková

 

23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE -  Teče voda vod Čerchova

Pořad s Konrádyovci a hosty plné oblíbených písniček a poudaček

účinkuje: Konrádyho dudácká muzika a hosté

moderují: Antonín Konrády a Václav Švík

režie: Antonín Konrády a Vlastimil Konrády

 

NE 12.8. Pódium u brány na náměstí

9.00 - POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

moderuje: Helena Hýnová

Koncert dechové hudby

ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

10.00 - Koncert dechové hudby STAVOVANKA

kapelník: Jan Votruba

11.00 - 100 let Československa – 100 let české dechovky

Koncert dechové hudby KRAJANKA

kapelník: Václav Hlaváček

12.30 - Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

kapelník: Petr Němec

13.30 - Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

kapelník: Jan Mleziva

14.30 - Koncert dechové hudbyDUPALKA

kapelník: Michal Jansa

15.30 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

kapelník: Miroslav Paleček

16.30 - Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Josef Kubalík

 

SO 11. 8. Pódium pod Chodským hradem

10.00 - PŘESPOLNÍ DUDÁCKÉ MUZIKY

Ach synku, synku

Přátelské setkání českých, moravských a slovenských muzikantů k 100. výročí Československé republiky

moderuje: Zdeněk Vejvoda

režie: Zdeněk Vejvoda

 

12.30 - OKÉNKO HOSTŮ

účinkují: soubory z Čech, Moravy a Slovenska

 

13.30 - BULAČINA

Pořad věnovaný 20. výročí založení ženského pěveckého sboru Canzonetta

účinkují: Pěvecký sbor Canzonetta se svými hosty

moderuje: Jan Holoubek

režie: Jan Holoubek

 

15.30 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM

Veřejná rozhlasová nahrávka Folklorního okénka Rádia Proglas

účinkuje: Plzeňský MLS a Lidová muzika souboru Gaudeamus

moderuje: Zdeněk Vejvoda

režie: Zdeněk Vejvoda

 

17.00 - PANE BOŽE PROSÍM TEBE, DEJ AŤ PIVO TEČE Z NEBE

Pivíčko a hospůdky v písních a veselé vyprávění

účinkuje: Konrádyho dudácká muzika se svými solisty

moderuje: Zdeněk Bláha

režie: Zdeněk Bláha

 

19.00 - MUZIKY, MUZIKY VY PĚKNĚ HRAJETE....UŽ 40 LET

Pořad k oslavě výročí 40 let dudácké muziky

účinkuje: Chodský soubor Mrákov a jejich hosté

moderuje: Josef Nejdl

režie: Josef Jarábek

 

NE 13. 8. Pódium pod Chodským hradem

10.00 - KOMU NENÍ Z HŮRY DÁNO, V APATYCE NEKOUPÍ

Domažlická dudácká muzika doprovodí krajové šprýmaře

účinkuje: Domažlická dudácká muzika a lidoví vypravěči

moderuje: Zdeněk Bláha

režie: Zdeněk Bláha

 

SO 11. 8. Ostatní

10.00 - POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

celebruje: kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský

Kostelík na Vavřinečku bude otevřen

po oba dny od 9.00 do 15.00 hod.

Kyvadlová doprava na Vavřineček

bude zajištěna po oba dny od 9.00 hod.

z Havlíčkovy ulice – zastávka ČSAD. Doprava je bezplatná

 

14.00 - Koncert dechové hudby HÁJENKA

kapelník: Miroslav Paleček

 

NE 12. 8. Ostatní 

POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

celebruje: Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský

Kostelík na Vavřinečku bude otevřen

po oba dny od 9.00 do 15.00 hod.

Kyvadlová doprava na Vavřineček

bude zajištěna po oba dny od 9.00 hod.

z Havlíčkovy ulice – zastávka ČSAD. Doprava je bezplatná

 

Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého

10.00 - Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého

Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Josef Kubalík

 

14.00 - Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého

Koncert dechové hudby STAVOVANKA

kapelník: Jan Votruba

 

14.30 - Letní kino

CHODSKÉ LEGENDY

CHODSKÁ KUCHYNĚ ANEB ,,hdo si huby nehledí, tomu tělo chamradí“

Pořad je naplněn veselými písničkami a povídáním o rozmanitosti, šetrnosti a přitom chudosti tradiční chodské kuchyně. Vše je doplněno krásou původních chodských tanců. Připomeneme i 100 let od vzniku Československa

účinkují: všechny soubory a kapely z Chodska, z Moravy a ze Slovenska

moderují: Jana Hojdová a Martina Morysková

režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

SO 11. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00 EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
10.30 Chůdadlo - Drak, Jiří a věž
11.20 QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem
11.50 TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
12.20  Chůdadlo - Brémští cirkusanti, Kejklířská pohádka
13.20 QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem
13.50 EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
14.20  TŘEHUSK -Poberounská hudební skupina
15.00  Chůdadlo - Drak, Jiří a věž
16.00 TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
16.30 EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
17.00 QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem

 

NE 12. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00  TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
10.30 HOLBA- Skupina středověké hudby
11.00 ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení
11.30 TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
12.00  HOLBA- Skupina středověké hudby
12.30 TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
13.00 ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení 
13.30 HOLBA- Skupina středověké hudby
14.00 ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení 
14.30 HOLBA- Skupina středověké hudby

STAROČESKÝ JARMARK

Náměstí Míru, ulice Msgre. B. Staška, část Chodské ulice

Sobota 12. 8. – neděle 13. 8.

 

PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ

Sobota 11. 8. 20.00 / 21.00 / 22.00 / 23.00 hod.

Neděle 12. 8. 20.00 / 21.00 hod.

 

DOMAŽLICKÁ VĚŽ

Pátek 10. 8. 9.00 – 12.00 / 13.00 – 22.00 hod.

Sobota 11. 8. 9.00 – 23.00 hod.

Neděle 12. 8. 9.00 – 16.00 hod.

Poslední návštěvník 30 minut před uzavírací dobou

 

JARMARK

Ulice Hruškova a Waldhegerova

Sobota 11. 8. – neděle 12. 8.

 

POUŤOVÉ ATRAKCE

SOKOLIŠTĚ Domažlice, Benešova ulice

 

HISTORICKÝ PARNÍ VLAK

Sobota 11. 8 – neděle 12. 8.

Bude jezdit z Domažlic do Furth i. W. a zpět.

Jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru

MKS v Domažlicích.

 

PARKOVÁNÍ

Záchytná parkoviště Petrovická ulice a U Všech svatých

 

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA

Sobota 11. 8. a neděle 12. 8. každých cca 30 minut

na trase nádraží ČD – Petrovická ulice (u zimního stadionu)

Doprava je bezplatná

 

MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH

Chodský hrad otevřen včetně věže

Pátek 10. 8. a sobota 11. 8. – 9.00 – 24.00 hod.

Neděle 12. 8. – 9.00 – 17.00 hod.

Muzeum Jindřicha Jindřicha a Galerie bratří Špillarů

Otevřeno denně 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hod

 

KULTURNÍ CENTRUM - PIVOVAR DOMAŽLICE

výstava o historii pivovarnictví na Domažlicku,

architektonicky originálně řešený prostor

s prosklenými lávkami

pátek 10. 8.     15-20

sobota 11. 8.    9-12 a 13-17

neděle 12. 8.    9-14

 

CHODSKÁ HYJTA V MRÁKOVĚ

Sobota 11. 8. 14.30 hod.

Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.00 hod.

z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.

Stanoviště č. 1, odvoz zpět po skončení programu.

 

VÝSTAVA – SÁL MKS DOMAŽLICE

Výstava fotografií FOTOKLUBU při MKS v Domažlicích

Pátek 10. 8. vernisáž 16.00 hod., otevřeno do 20.00 hod.

Sobota 11. 8. 9.00 – 20.00 hod.

Neděle 12. 8. 9.00 – 18.00 hod.

Pondělí 13. 8. 9.00 – 17.00 hod.

 

FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ – Letní kino DOMAŽLICE

 

CHODROCKFEST 2018

Areál pod Vavřincem

Pátek 10. 8. – sobota 11. 8.

 

KUCHYNĚ MĚSTSKÉHO CENTRA SLUŽEB

(domu penzionu pro důchodce)

Baldovská ul. 638 v Domažlicích

nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379778275)

Sobota 11. 8. – neděle 12. 8. od 10.00 – 13.00 hod.

 

VÝSTAVA VLÁČKŮ, VLAKŮ A MAŠINEK

Modelová železniční show, kde vlaky jezdí uvnitř i venku

na zahradě. Mimo jiné zažijete velkou vlakovou loupež

a uvidíte ruskou historickou modelovou železnici.

A na zahradě se můžete podívat do kabiny skutečné

lokomotivy a ještě vás sveze mašinka Líza.

Máchova 134, Domažlice /2. ulice

nad pouťovými atrakcemi cca 100 m – vlevo/

informace mobil: 723246882

www.simitrain.cz

otevřeno denně 11.00 – 16.30 hod.