Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Chodské slavnosti 2019 / PROGRAM CHSL

PROGRAM CHsL

Chodské slavnosti 2019

PÁTEK  9. 8. Pódium u brány na náměstí

18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic:
18.00 VESNA
19.30 ČESKÉ SRDCE
22.00 ČANKIŠOU

Moderuje: Milan Tesař

 

PÁTEK 9. 8. Refektář kláštera augustiniánů

 20.00 - MŮJ ŽIVOT S LIDOVOU MUZIKOU
Zajímavá setkání se známými osobnostmi a jejich oblíbené písničky.
Moderuje a režie
: Zdeněk Bláha

 

SOBOTA 10. 8. Pódium u brány na náměstí

10.00 -  HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA
Vlastenci i světáci vod Bílků v Mrákově.
Účinkují: Chodský soubor Mrákov, italský folklorní soubor Lampiusa
Moderuje: Josef Nejdl ml. / Režie: Martina Pincová
 

11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA
Účinkují: přední chodské soubory v hodinovém přímém přenosu Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí
Moderuje: Michaela Vondráčková / Režie: Pavel Maršát

12:30 - S DĚTMI NA CHODSKU
Přehlídka dětských chodských folklorních souborů.
Účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov
Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov

14.30 -  POTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
Staryj nebo mladyj, ve vsi zpívá každyj – ha věříme, že společně s náma bure v sobotu v den svátku svatýho Vavřince zpívat celý domažlický náměstí!
Účinkují: Národopisný soubor Postřekov se svými sólisty a dětský soubor Postřekov
Moderuje a režie: Národopisný soubor Postřekov

18.00 -  NA CHODSKO NEJEN Z VALAŠSKA
Představí se soubor Valašský Vojvoda, který ve svém programu uvede zahraniční hosty z Rumunska a Itálie.
Moderuje: Zdeněk Vejvoda

21.00 -  PSOHLAVCI
Folklorní divadlo v podání Plzeňského lidového souboru Mladina volně inspirované románem Aloise Jiráska.
Scénář, režie, choreografie: Stanislav Marišler
Hudba: Peter Jantoščiak

23.00 -  DUDÁCKÉ ŠTANDRLE aneb „Chodsko má talent“
Společné Štandrle k 65. výročí Chodských slavností.
Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Národopisný soubor Postřekov, Chodský soubor Mrákov
Moderují: Michaela Vondráčková a Václav Dufek

 

SOBOTA 10. 8. Pódium pod Chodským hradem

 10.00 -  XI. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
Dudáci a dudačky, hrejte pěkný písničky.
Moderuje: Zdeněk Vejvoda
Režie: Vlastimil Konrády

 12.30 -  BULAČINA
Sláva Chodsku – zazní písně v úpravách národního umělce Jindřicha Jindřicha.
Účinkují: Ženský pěvecký sbor Canzonetta a sólisté.
Moderuje a režie: Jan Holoubek

 OKÉNKO HOSTŮ:

14.00 -  Cimbálová muzika z Tvrdonic

15.00 -  Folklorní soubor Tarina, Rumunsko

16.00 -  Valašský vojvoda   


17.00 -  MUZIKANTSKÉ ÚSMĚVY
Humor starých muzikantů a veselé písničky v podání Konrádyho dudácké muziky a sólistů.
Moderuje a režie: Zdeněk Bláha

19.00 -  POKLAD CHODSKA
Pořad o knězi a spisovateli J. Š. Baarovi ke 150. výročí jeho narození.
Účinkují: Rodinná skupina M. Freiové a J. Hojdové z Klenčí, Haltravan z Klenčí, Národopisný soubor Postřekov, Dětský soubor z Postřekova a Domažlická dudácká muzika
Moderují a režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

 

SOBOTA 10. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00  ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
10.30 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
11.00 DIVADLO ŠUS – O Smolíčkovi
12.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
12.30 DEI GRATIA – historická hudba
13.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
13.30 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
14.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
15.00 DEI GRATIA – historická hudba
15.30 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
16.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
17.00 DEI GRATIA – historická hudba

 

SOBOTA 10. 8. Ostatní program

10.00  POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
Římskokatolická farnost Domažlice srdečně zve na slavnou poutní mši svatou u příležitosti 80. výročí památné Svatovavřinecké pouti roku 1939, která se na základě kázání tehdejšího vyšehradského kanovníka Msgre Bohumila Staška stala spontánním manifestem českého národa proti nacistické okupační moci. Poutní bohoslužba živě přenášená Českou televizí bude sloužena na Veselé Hoře u Domažlic,  u kostela svatého Vavřince v sobotu 10. 8. 2019 od 10 hod. Hlavní celebrantem bude arcibiskup pražský a primas český, kardinál Dominik Duka OP, kazatelem biskup plzeňský, Msgre Tomáš Holub a pozváni jsou další čeští a moravští biskupové i biskup řezenský. Průvod vyjde v 9. 45 z rozcestí od křížku, jsou do něj zváni krojovaní poutníci. Z Domažlic na Vavřineček bude zajištěna kyvadlová doprava.

10.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého: koncert dechové hudby Domažličanka, kapelník: Jan Mleziva
14.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého: koncert dechové hudby Hájenka, kapelník: Miroslav Paleček

 

NEDĚLE  11. 8. Pódium u brány na náměstí

 09.00 Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

10.00 Koncert dechové hudby Domažličanka, kapelník: Jan Mleziva

11.00 Koncert dechové hudby Jižani, kapelník: Miroslav Dvořák

12.30 Koncert dechové hudby Vrchovanka, kapelník:Petr Němec

13.30 Koncert dechové hudby Horalka, kapelník: Josef Kubalík

14.30 Koncert dechové hudby Dupalka, kapelník: Michal Jansa

15.30 Koncert dechové hudby Hájenka, kapelník: Miroslav Paleček

 

NEDĚLE 11. 8. Pódium pod Chodským hradem

10.00 - DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM
Veřejná rozhlasová nahrávka Rádia Proglas.
Účinkují: Dětská lidová muzika Vozembach z Dobřan a Chasnická dudácká muzika z Domažlic
Moderuje a režie: Zdeněk Vejvoda

 

NEDĚLE 11. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

 10.00 HOLBA – historická hudba
10.30 ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
11.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
12.00 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
12.30 HOLBA – historická hudba
13.00 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
13.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
14.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
14.30 HOLBA – historická hudba
15.00 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
15.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky

 

NEDĚLE 11. 8. Ostatní program

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

10.00 Pódium u penzionu v ulici Prokopa Velikého: koncert dechové hudby Horalka, kapelník: Josef Kubalík

14.30 - letní kino
PUTOVÁNÍ PO CHODSKU aneb Na hyjtu za kamarády do kraje pod Čerchovem.
Účinkují: Domažlická dudácká muzika, Konrádyho dudácká muzika, Chodský soubor Mrákov, Národopisný souborPostřekov, Mužský sbor Haltravan z Klenčí, Rodinná skupina z Klenčí a hosté
Moderují: MUDr. Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
Režie: Petr Buršík a Josef Kuneš

 Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!