Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Historie / Chodské slavnosti 2005 / Napsali o nás

Napsali o nás

50. jubilejní ročník Chodských slavností se letos stává skutečností. Již tradiční přehlídka vzácného národopisu a nádherného folkloru z celého regionu Chodska bude opět doplněna spoustou zajímavých hudebních produkcí a širokou nabídkou řemeslné výroby opírající se o tradice tvořivé lidové kultury.
Pevně věřím, že i letos pro nás hlavní pořadatel, Městské kulturní středisko Domažlice, připraví zajímavý program, který k nám přivede velké množství spokojených návštěvníků.

Jan Látka, starosta města Domažlice

Chodské slavnosti již celých padesát let patří neodmyslitelně k životu v Domažlicích a za ta dlouhá desetiletí se staly jedním z nejvýznamnějších svátků folkloru v České republice. Pořadatelé tradičně přizvali k účinkování všechny soubory a osobnosti folkloru z Chodska, ale i hosty z Prahy, Plzně, Horní Břízy, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Dovolujeme si představit Vám je v této publikaci.
Za Městské kulturní středisko Domažlice přeji návštěvníkům slavností a všem účinkujícím příjemný pobyt v našem městě.

Mgr. Kamil Jindřich, ředitel MKS Domažlice

V křesťanské tradici byly poutě a jubilea zvláštními příležitostmi k vyprošování si Božího požehnání. Proto ať přinesou letošní Svatovavřinecká pouť a Chodské slavnosti, které budeme prožívat popadesáté, Vám všem, kdo se chystáte do Domažlic a na Veselou horu, ke kostelíčku zasvěcenému svatému Vavřinci, skutečnou hojnost Božích darů. Ať tyto výjimečné dny potěší Vaše srdce a posilní ducha a duši.

P. Miroslaw Gierga, farář v Domažlicích