Chodské slavnosti

 
 

MENU

Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Historie / Archiv programů od r. 1955 / Chodské slavnosti 1962

Program

10.-12. SRPNA 1962

Motto: "Za blaho a štěstí člověka-za komunismus"

10.8.

20:00Božena Němcová bojující - literárně hudební pásmo o životě a díle Boženy Němcové v sále DO v Domažlicích; účinkovali členové činohry divadla v Kladně a v Plzni.
Režie: Vladimír Tomeš

11.8.

15:00Rozkvetlý den - pořad dětských souborů písní a tanců a sólistů z Postřekova, Klenčí, Domažlic, Klatov, Horní Břízy, Plzně a Karlových Varů v letním kině.
Konferoval: Zdeněk Matouš
Režie: Aleša Balounová a Madla Klementová
16:30Koncert DH PS Bruntál na náměstí u brány
18:00Koncert DH Vojtěcha Kafky na náměstí u brány
17:00Ve víru tance - pořad souborů společenských tanců a tanečních orchestrů z Plzně a Holýšova na Sokolišti; uváděl: Ladislav Bláha.
19:30Vystoupení Slovenského l'udového umeleckého kolektívu; účinkoval 150ti členný SL'UK na pódiu na náměstí.
20:30Módní přehlídka v letním kině; spoluúčinkoval TO ZV ROH OkSS Domažlice Mistral.
23:00Domažlické nokturno - pořad hudby, zpěvů, tance a poezie. Vystoupily komorní, orchestrální, taneční soubory a sólisté z Plzně, Domažlic a Slovenska na náměstí; konferovali: Jan Bartoš a Václav Neužil.
20:00Taneční zábava v místnostech pivovaru, na Sokolišti a v sále OB Domažlice

12.8.

8:30Průvod krojovaných skupin od Hubrovny na náměstí
9:00Mírová manifestace na náměstí - projevy zástupců strany a vlády, vyhlášení vítězů Dukelského závodu branné zdatnosti
10:00Nikdy nezradíme - vystoupení souborů PS z celé republiky na náměstí
13:00Tobě, rodný kraji! - vystoupily SLUT z Domažlic, Klenčí, Konrádyho DM v letním kině. Konferovali: Manka Kunešová a Jaromír Horák.
14:30Žijeme pro radost a štěstí - pořad SPT z Klatov, Ostravy, Karlových Varů, Domažlic, Horní Břízy a Anglie (Londýn) na Sokolišti Konferovali: Anna Švejnohová a Václav Neužil
17:00Za rok nashledanou v Domažlicích - vystoupení SL´UK ze Slovenska, souboru Opavica z Moravy a Konrádyho DM s Jaromírem Horákem na náměstí Konferovali: Jan Bartoš a Ladislav Fišer
19:00Koncert DH PS Bruntál na náměstí u brány
19:00Taneční veselice v OB Domažlice, hraje TO Mistral

Doprovodný program:

Výstavy:

O díle Boženy Němcové
Lidová tvorba družstva Chodovie