Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Historie / Chodské slavnosti 2006 / Zvláštní vlaky

Zvláštní vlaky

Zvláštní vlaky s parní lokomotivou 475.111 „Šlechtična“ u příležitosti 51. ročníku Chodských slavností v Domažlicích a slavností Skolení draka ve Furth im Wald

Podobně jako v minulých letech pořádá občanské sdružení Iron Monument Club Plzeň (IMC) i v tomto roce, ve dnech 12. a 13. srpna 2006, jízdy zvláštních vlaků s parní lokomotivou. Tyto jízdy doplňují program 51. ročníku Chodských slavností v Domažlicích a slavností Skolení draka v bavorském Furth im Wald. Zvláštní vlaky budou po oba dny spojovat právě tato dvě města.

Po oba dny budou mezi Domažlicemi a Futh im Wald vypraveny tři páry zvláštních vlaků. V sobotu 12. srpna pojede ranní vlak do Furth im Wald již z Plzně, podvečerní vlak z Furth im Wald pojede v neděli 14. srpna až do Plzně.

Vlaky budou vedeny parní rychlíkovou lokomotivou 475.111 z roku 1947, která díky svému elegantnímu vzhledu nese pojmenování Šlechtična. Lokomotiva je součástí muzejní sbírky IMC Plzeň a je provozována ve spolupráci s Českými drahami, Depem kolejových vozidel Plzeň. Souprava zvláštního vlaku bude sestavena z historických osobních vozů vozů. Ve vlaku bude zařazen rovněž vůz na přepravu jízdních kol.

Zvláštních vlaků je možné použít jako stylového dopravního prostředku, který všem zájemcům umožní návštěvu regionálních kulturních slavností na obou stranách česko-německé hranice. Vlaků je rovněž možné využít pro dopravu na pěší či cyklistický výlet za pamětihodnostmi Chodska či do přírodních partií Českého lesa.

Ve vlacích platí zvláštní jízdné. Prodej jízdenek je přímo ve vlaku. Jízdenky, slevy a průkazky ČD ani jiných dopravců ve vlacích neplatí. Přeprava jízdní kol a kočárků je zdarma.

Iron Monument Club Plzeň je zakládající základní organizací občanského sdružení Český svaz ochránců památek. Náplní činnosti IMC Plzeň je záchrana, shromažďování a opravy technických památek se vztahem k historii železnic, zejména historických železničních vozidel. Za dobu existence klubu vybudovali jeho členové sbírku, která čítá čtyři parní lokomotivy, jeden historický motorový vůz, dvě desítky historických železničních vozů a dvě kompletní sestavy zařízení drážních vodáren. Nejvýznamnějším exponátem sbírky je parní rychlíková lokomotiva 475.111, kterou v letech 1993 – 96 uvedli členové sdružení vlastními silami do provozuschopného stavu. Lokomotiva se účastní četných zvláštních jízd v tuzemsku i v zahraničí. Další exponáty ze sbírek IMC Plzeň je možné spatřit v Železničním muzeu v Lužná u Rakovníka, v Ekotechnickém muzeu v Praze a v pivovaru Plzeňský Prazdroj. V rámci svých aktivit IMC Plzeň rovněž organizuje jízdy zvláštních vlaků pro širokou veřejnost, při kterých prezentuje historické technické památky, které byly vytvořeny díky technické vyspělosti a umu našich předků.

Kontaktní informace

Český svaz ochránců památek
1. základní organizace
Iron Monument Club
Resslova 20, 301 35 Plzeň
tel.: 604 512 984, 604 704 906
e-mail: imc.plzen@post.cz
Internet: http://imc.wz.cz [›]

Přílohy