Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Historie / Chodské slavnosti 2012 / Program

Program

PÁTEK 10. srpna 2012

Pódium u brány na náměstí

17.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU A UVÍTÁNÍ ZAHRANIČNÍCH SOUBORŮ

Náměstí u radnice

18.00 OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic Orchestr lidových nástrojů Ondráš, Mediterian (ČR/Kuba), České srdce a Čankišou
moderuje: Milan Tesař


SOBOTA 11. srpna 2012

Pódium u brány na náměstí

10.00 OKÉNKO HOSTŮ – Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ (VUS)

11.00 „S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA“
          přímý přenos ČRo Plzeň
          moderují: Michaela Vondráčková a Vladimír Štovíček
          režie: Pavel Maršát
          Hodinový program živě přenášený do vysílání Českého rozhlasu Plzeň

 12.30 DĚTI NA CHODSKU
          účinkují: Dětské folklorní soubory z Chodska a hosté
          režie: Jiřina Holoubková
          moderují: Eliška Budková a Klára Machová

 14.30 POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO „MY CHLAPCÍ SVOBODNÝ“
          vystoupí Národopisný soubor Postřekov a jeho hosté

 16.00 ZATOULANÉ POHÁDKY
          hudebně taneční mozaika pohádkových postav účinkuje VUS ONDRÁŠ

 18.00 NA CHODSKO NEJEN Z MORAVY
          VUS ONDRÁŠ uvádí zahraniční hosty
          moderuje: Michaela Vondráčková

 21.00 DVANÁCTERO – VUS Ondráš
          folklorní teatrum mundi– dvanáct znamení tanečního zvěrokruhu

23.00 DUDÁCKÉ ŠTANDRLE – STARÝ POVĚSTI CHODSKÝ
          účinkuje Národopisný soubor Postřekov a jeho hosté

Pódium pod Chodským hradem

10.00 „HRAJTE MUZIKÁŘI…“
          Dostaveníčko s přespolními lidovými muzikami
          režie a průvodní slovo: Josef Kuneš

13.00 OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ
          moderuje: Michaela Vondráčková

16.00 HRVATSKA NA CHODSKU, CHODSKO U HRVATSKOJ
          pořad připravila a slovem provází: Martina Morysková

18.00 Ó, TY KLENCKYJ KOSTELÍČKU
          pořad připravila a slovem provází: Jana Hojdová

19.30 „HDYŽ SI NÁŠ DĚREČEK BABIČKU BRAL, BABIČKA PLAKÁLA, DĚREK SE SMÁL“
          pořad připravili Antonín a Vlastimil Konrádyovi a v programu bude nejedno překvapení

Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého

10.00  Koncert dechové hudby STAVOVANKA
          vedoucí: Jan Votruba

11.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
          vedoucí: Jan Mleziva

14.00 Koncert dechové hudby HÁJENKA
          vedoucí: Miroslav Paleček

Ostatní

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

          celebruje: Mons. Martin Holík, ředitel Radia Proglas

17.00 Atrium Chodského hradu (Muzeum Chodska)
          NEZAPOMENUTELNÝ JAROMÍR HORÁK
          Pořad věnovaný 100. výročí narození a 30 letům od úmrtí jednoho z nejlepších zpěváků, jaké kdy chodská země nosila
          připravil a hovoří: Zdeněk Bláha

JARMAREČNÍ SCÉNA (prostranství před Ch. hradem)

10.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
10.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Komedianti na chůdách“ žonglérské představení
11.00 Skupina historické hudby DEI GRATIA
11.30 Skupina historického šermu KORBEL
12.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
12.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Rytířské povídání o princi Bajajovi“
13.15 Skupina historické hudby DEI GRATIA
13.45 Skupina historického šermu KORBEL
14.15 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
14.45 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Kdo z koho“ žonglérské představení
15.30 Skupina historické hudby DEI GRATIA
16.00 Skupina historického šermu KORBEL
16.30 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
18.00 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Komedianti na chůdách“ žonglérské představení
18.30 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK


NEDĚLE 12. srpna 2012

Pódium u brány na náměstí

9.00 POSEZENÍ PŘI DECHOVCE moderuje: Helena Hýnová
          Koncert dechové hudby ZUŠ Domažlice LIDUŠKA
          vedoucí: Jiří Huřťák

10.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA
          vedoucí: Jan Votruba

11.00 Koncert dechové hudby MUZIKANTI Z JIŽNÍCH ČECH
          kapelník: Radek Hruška

12.30 Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
          vedoucí: Petr Němec

13.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
          vedoucí: Jan Mleziva

14.30 Koncert dechové hudby DUPALKA
          vedoucí: Michal Jansa

15.30 Koncert dechové hudby HÁJENKA
          vedoucí: Miroslav Paleček

16.30 Koncert dechové hudby HORALKA
          vedoucí: Josef Kubalík

Pódium pod Chodským hradem

 10.00 ŠPRÝMAŘI, FILUTOVÉ A ČTVERÁCI
          Setkání lidových vypravěčů, na kterém vystoupí známí zpěváci
          a Domažlická dudácká muzika
          připravil a moderuje Zdeněk Bláha

Ostatní

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

14.30 Letní kino „ROK NA CHODSKU ANEB HYJTA HU TETIČKY HOULÍKOUC“
         V pořadu zvyků a výročních obyčejů vystoupí tanečníci, zpěváci, muzikanti z Chodska a hosté.
         režie: Josef Kuneš pořadem provází: Anna Vrbová a Kamil Jindřich

 JARMAREČNÍ SCÉNA (prostranství před Ch. hradem)

10.00 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
10.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – „Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka“
11.15 Historická kapela ELTHIN
11.45 Skupina historického šermu KORBEL
12.15 Poberounská hudební skupina TŘEHUSK
12.45 KOMEDIANTI NA KÁŘE „Rytířské povídání o princi Bajajovi“
13.30 Historická kapela ELTHIN
14.00 Skupina historického šermu KORBEL

Doprovodný program CHSL na plakátech a letáčcích

Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!

* * * * * * * * * * * * * * * * * *



Přílohy

[Adobe PDF | 64,8 kB]
Program ČJ [›]
[Adobe PDF | 61,8 kB]
Program12_NJ.pdf [›]
[Adobe PDF | 60,5 kB]
Program12_AJ.pdf [›]

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.