Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Historie / Chodské slavnosti 2015 / Program Chsl 2015

Program Chsl 2015

Program Chodské slavnosti 2015

 

Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!

 

Program v pdf verzi najdete také na konci článku v příloze.


Doprovodný program CHSL na plakátech a letáčcích.


PÁ 14 . 8.  BALDOVSKÉ NÁVRŠÍ

 

17.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  Chodských slavností

Slavnostní odhalení Pomníku bitvy u Domažlic

 

PÁ 14 . 8. Pódium u brány na náměstí


20.00 OZVĚNY FOLKLORU inspirace folklorem v podání kapel ze světa wordmusic. 20.00 CIMBAL CLASSIC, 21.30 MARIACHI ESQUELAS, 23.00 UNITED FLAVOUR  Moderuje Milan Tesař.

 

PÁ 14 . 8. Refektář kláštera augustiniánů

 

20.00 PÍSEŇ JE TOUHA

Filmové setkání s hrajícími a zpívajícími Plzeňáky

připravil: Zdeněk Bláha

 
 

SO 15 . 8. Pódium u brány na náměstí


10.00 OKÉNKO HOSTŮ

Cimbálová muzika Jožky Severina a Mužský sbor z Kostic a Tvrdonic

 

 11.00 S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM - ŽIVĚ Z CHODSKA

Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň z domažlického

náměstí s folklorními soubory ze západu Čech a dalšími hosty

moderuje: Michaela Vondráčková

režie: Pavel Maršát

 

12.30 DĚTSKÉ ZVYKY A TRADICE NA CHODSKU

Účinkují: Dětský národopisný soubor Postřekov, ZUŠ

Jindřicha Jindřicha Domažlice, Dětský soubor Mráček Mrákov,

soubor Jitřenka Český Krumlov a další hosté

Moderují: Matěj Šlajs a Markéta Příbková, režie: Marie Johánková

 

14.30 POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO – Eště na mě zpomeneš, haž mi tu mít nebureš

Účinkuje: Národopisný soubor Postřekov a Dětský soubor Postřekov

 

16.00 BULAČINA

Pořad věnovaný k 90. výročí úmrtí J.Š. Baara

Účinkují pěvecký sbor Canzonetta, Dětský pěvecký sbor ZUŠ J. Jindřicha Domažlice a  sólisté

připravil a uvádí: Jan Holoubek

 

 18.00 NA CHODSKO NEJEN ZE STRAKONIC

Prácheňský lidový soubor ze Strakonic uvádí zahraniční soubory


21.00 LETNÍ SBĚR

Taneční divadlo BUFO se snaží pohled na lidové taneční divadlo oprostit

od formalismu a někdy zbytečného konzervativizmu." Letní sběr " je

průřezem repertoáru z více než 25 leté činnosti.

 

 23.00 DUDÁCKÉ ŠTANDRLE Účinkují: Chodský soubor Mrákov,

s hosty z jižní Moravy a to jsou muzika Jožky Severina a Mužský sbor z Kostic a Tvrdonic.

moderují: Josef Nejdl st., Josef Nejdl ml., Martn Majer a Lubomír Pitter, režie: Josef Jarábek a Jaroslav Tuček


SO 15.8. a NE 16.8. Zahrada augustiniánského kláštera


Autobus linka 2015 vás přivítá v Klášterní zahradě. Každou celou
hodinu se můžete vydat s Výletní linkou na krátký divadelní výlet po
plzeňském regionu. Děti se mohou těšit na výtvarné a žonglérské dílny.
Na závěr se můžete těšit na žonglérskou show. Program autobusu bude
probíhat od 12.00 do 18.00 hod.

 

SO 15 . 8. Pódium pod Chodským hradem

 

10.00  9. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ

Spojená s prezentací výrobců dud

moderuje: Zdeněk Vejvoda

režie: Vlastimil Konrády

 

 

13.00 OKÉNKO HOSTŮ

Cimbálová muzika Jožky Severina a Mužský sbor

z Kostic a Tvrdonic

 

13.40  OKÉNKO ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ

13.40 Borduniak ( Německo )

14.15 Mládežnický soubor z města Cinar ( Turecko )

15.00 Zvuk britských dud ( Neil Chambers a přátelé )

- vzpomínka na Neila Smithe

15.30 Folklorní soubor Grass - Mountain z města Taipei

( Thaj-wan )

 

18.00 ŽIVOTEM S PÍSNIČKOU

Pořad k šedesátiletému zpívání sester Kuželkových

účinkují: Rodinná skupina a hosté

moderují: Marie Freiová a Jana Hojdová

režie: Jana Hojdová a Martina Morysková

 

19.30 ALOU PÁNI MUZIKANTÍ, ZMÁČKNITE SVÝ INŠTRMENTY

 Pořad je věnován 60. výročí Konrádyho dudácké muziky

moderují: Václav Švík a Vlastimil Konrády

režie: Antonín Konrády

 

So 15 . 8. Ostatní

 

10.00 Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého z důvodu tropického tepla bylo pódium u Penzionu v ulici Prokopa Velikého  přesunuto nad Penzion, kde bude větší chládek.

Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA, vedoucí Jan Mleziva

 

 10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 Celebruje: Msgre František Radkovský

 

14.00 Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého z důvodu tropického tepla bylo pódium u Penzionu v ulici Prokopa Velikého  přesunuto nad Penzion, kde bude větší chládek.

 Koncert dechové hudby HÁJENKA, vedoucí: Miroslav Paleček

 

16.00 Atrium Chodského hradu (Muzeum Chodska)

ZPÍVANÁ S KONRÁDYOVCI

  Přijďte si zazpívat s jubilant nejznámější chodské písničky

připravil: Zdeněk Bláha

 

 

SO 15 . 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

 

10.00 Skupina historické hudby QUERCUS

10.30 Staropražská kapela FIAKR

11.00 Skupina historického šermu KARGEN

11.30 Skupina historických tanců HORTUS GRATIAE

12.00 Skupina historické hudby  QUERCUS

12.30 Skupina historických tanců HORTUS GRATIAE

13.00 Staropražská kapela FIAKR

13.30 Skupina historického šermu KARGEN

14.00 Skupina historických tanců HORTUS GRATIAE

14.30 Staropražská kapela FIAKR

15.00  Skupina historické hudby QUERCUS

17.15  Skupina historického šermu KARGEN

17.45 Skupina historické hudby QUERCUS

 

NE 16 . 8. Pódium u brány na náměstí


9.00 POSEZENÍ PŘI DECHOVCE

Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA

vedoucí: Jiří Huřťák, moderuje: Helena Hýnová

 

10.00 Koncert dechové hudby STAVOVANKA

kapelník: Jan Votruba

 

11.00 Koncert dechové hudby KRAJANKA

kapelník: Václav Hlaváček

 

12.30 Koncert dechové hudby VRCHOVANKA

kapelník: Petr Němec

 

13.30 Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA

kapelník: Jan Mleziva

 

14.30 Koncert dechové hudby DUPALKA

kapelník: Michal Jansa

 

15.30 Koncert dechové hudby HÁJENKA

kapelník: Josef Kubalík


16.30 Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Miroslav Paleček

 

NE 16 . 8. Pódium pod Chodským hradem

 

10.00 TO SOU DVĚ HEZKÝ VESNICE

Veřejná rozhlasová nahrávka Rádia Proglas s dudáckými muzikami Národopisného souboru Postřekov

a Chodského souboru Mrákov a jeho sólisty a hosty

připravil a uvádí: Zdeněk Vejvoda


NE 16 . 8. Ostatní

 

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

celebruje: P. Pavel Petrašovský


  z důvodu tropického tepla bylo pódium u Penzionu v ulici Prokopa Velikého  přesunuto nad Penzion, kde bude větší chládek.


10.00 Koncert dechové hudby HORALKA

kapelník: Josef Kubalík


  z důvodu tropického tepla bylo pódium u Penzionu v ulici Prokopa Velikého  přesunuto nad Penzion, kde bude větší chládek. 

 

14.00 Pódium u nového penzionu v ulici Prokopa Velikého

 Koncert dechové hudby STAVOVANKA

kapelník: Jan Votruba


 14.30 Letní kino BÁROVO...

Pořad věnovaný odkazu a dílu J.Š. Baara

účinkují: folklorní soubory a dudácké muziky z Chodska a hosté

moderuje: Michaela Vondráčková

režie: Jan Holubek a Josef Nejdl ml.

 

NE 16 . 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

 

10.00 Staropražská kapela FIAKR


 10.30 KOMEDIANTI NA KÁŘE

Žongléřská a balónková dílna


 11.10 Skupina historické hudby REBULE


 11.40 Staropražská kapela FIAKR


 12.10 Skupina historické hudby REBULE


12.40 KOMEDIANTI NA KÁŘE

Princ Nebojsa aneb žongléřská pohádka


13.20 Staropražská kapela FIAKR


 13.50 KOMEDIANTI NA KÁŘE

Kramáři


 14.30 Skupina historické hudby REBULE


UPOZORNĚNÍ !!!


ZRUŠENA CHOVATELSKÁ VÝSTAVA V BUDOVĚ GYMNÁZIA J.Š. BAARA

Přílohy

[Adobe PDF | 567,4 kB]
CHSL_15_A1Vyska.pdf [›]
[Adobe PDF | 398,4 kB]
ProgramCS_15.pdf [›]